مزایا استفاده از

رنگ های طبیعی و گیاهی نسبت به رنگ های شیمیایی چیست ؟

استفاده از رنگرزی گیاهی و طبیعی در فرش دستباف به چندین هزار سال پیش برمیگردد. در آن زمان انسان ها با امکانات کم دریافته بودند چگونه از گیاهان و ات مختلف رنگ های متنوع و زیبایی را به دست آورند و هنوز هم بعد از گذشت سالیان دراز استفاده از همان شیوه ها رایج است اما امروزه همچنین با کشف رنگزاهای شیمیایی و مصنوعی استفاده از رنگ دهنده های گیاهی بسیار کم و محدود شده است.

 

فرش های دستبافتی که از هزار تا چند صد سال پیش به یادگار مانده مزایای استفاده از رنگ های طبیعی را نمایان میکند. در واقع با استفاده از این رنگ ها در فرش دستباف بعد از گذشت سال ها رنگ ها بسیار درخشان تر و زیباتر شده و به پختگی خاصی میرسند. در صورتی که با کشف و استفاده از رنگ های شیمیایی و مصنوعی این خواص از بین رفتند و فرش ها با گذشت زمان به مرور رنگ اصلی خود را از دست میدهند. در واقع روح و زندگی که در رنگ های طبیعی وجود دارد در رنگ های شیمیایی نمایان نیست.

 

از انواع رنگزا های طبیعی گیاهی میتوان به اسپرک, روناس, جاشیر, نیل, پوست انار, پوست گردو و ه قرمزدانه  اشاره کرد که در پست های بعدی هر کدام را به اختصار معرفی خواهیم کرد و از انواع رنگ های شیمیایی میتوان به رنگ های انیلین دار, رنگ های ازت دار و نیل مصنوعی و غیره اشاره نمود.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: استفاده ,طبیعی ,شیمیایی ,گیاهی ,مصنوعی ,گذشت ,شیمیایی چیست ,گیاهی نسبت ,مزایا استفاده
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کارشناسی ارشد برق همگام با وحی؛ بلاگ تخصصی تفسیر تنزیلی شایان بار کانال دوازدهم انسانی،کانال دوازدهم،گروه دوازدهم انسانی به نام خدا پویانماییهای ایرانی سِرِه دعانویس معتبر 090164086868 یافته ها و بافته ها خرید آنلاین کیف و کوله پشتی لپ تاپ گروه نویسندگی صریر